سامانه جدید املاک

کاربران گرامی، پیرو اطلاعیه قبلی به استحضار می رساند:

سامانه جدید املاک به نشانی http://new.iranamlaak.ir به زودی جایگزین سامانه فعلی خواهد شد. لذا خواهشمند است هرچه سریعتر نسبت به تهیه امضای دیجیتال معتبر خود اقدام نمایید و قراردادهای خود را در این سامانه ثبت نمایید. برای توضیحات بیشتر در این زمینه و نحوه ورود به سامانه جدید، ضروری است راهنمای ورود با امضای دیجیتال را به طور کامل مطالعه نمایید.

پرسشنامه

کاربران و متعاملین گرامی، در راستای بهبود و توسعه سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور، لطفاً پرسشنامه مرتبط را تکمیل فرمایید :

پرسشنامه مشاوران املاک
پرسشنامه متعاملین سامانه

معرفی سیستم

 سیستم حاضر با هدف شفاف‌سازی اطلاعات معاملات املاك و مستغلات كشور و در راستای ساماندهی امور مسکن، بصورت یكپارچه‌ با سایر سیستم‌های این حوزه طراحی و پیاده سازی گردیده است. این سیستم در مرحله اول بصورت پایلوت در منطقه شمیرانات در آذرماه سال 1387 به بهره برداری رسیده است.

اخبار (آرشیو)

اطلاعیه مهم (آرشیو)

آئین نامه اجرایی ثبت قراردادهای خاص در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور ابلاغ شد.(مهم)

با توجه به الزام کد رهگیری برای صدور مفاصا حساب مالیاتی برای کلیه قرارداهای نقل و انتقال املاک و مستغلات کشور و وجود ابهاماتی در جهت ثبت و صدور کد رهگیری برای قراردادهای خاص، به شرح زیر دستورالعمل اجرایی ثبت اینگونه قراردادها توسط مشاورین املاک مجاز عضو سامانه جهت اقدام لازم اعلام میگردد. ادامه...

اطلاعیه مهم

تصویب نامه هیأت محترم وزیران (مهم) وزیران عضو کارگروه مسکن به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران موارد ذیل را در خصوص طرح ساماندهی معاملات املاک و مستغلات کشور تصویب نمودند ادامه...

اطلاعیه مهم

قابل توجه كلیه مشاورین املاك دارای پروانه كسب سراسر كشور
تعداد قراردادهای ثبت شده و دارای کد رهگیری در سامانه، مبنای محاسبه مالیات بر مشاغل مشاورین املاک نمی‌باشد. چرا که این مالیات بر اساس توافق و تصمیم مجمع امور صنفی و اتحادیه‌های مشاورین املاک محاسبه می‌گردد.


فهرست شركتهای مجاز ارائه خدمات رایانه ای به مشاورین املاك كشور

كلیه مشاورین املاك كشور كه به هر دلیل امكان درج اطلاعات ثبت نام و قراردادهای خود در این سیستم را ندارند، می توانند با مراجعه به این شركتها اقدام به درج اطلاعات نمایند. نرخ تعرفه خدمات قابل ارائه شركتها به صورت متمركز تعیین شده و هیچیك از شركتها حق دریافت مبالغ بیشتر از مشاورین املاك را ندارند.
برای مشاهده فهرست شرکتهای مجاز روی این لینك كلیك نمایید